APP

APP London/čecháčci ve městě

Čusky fusky,
zase je tu Stiffy a jeho ukázka toho, jak se píše blog nebo alespoň slohová práce. Každý APP příspěvek do blogu začíná „hej stiffy napiš zase blog, nikdo to neumí jako ty“ (samozřejmě z APP, ne celosvětově, nebo?). Kdo přišel pro info o eventu, tisící tutorial jak vydělat nebo pro NAPIŠ NĚCO DO KOMENTU A VYHRAJ, tak tu nepochodí. Za přečtení nic nezískáte, maximálně možná alespoň částečně nasajete energii toho, jak to bývá, když se v roce 2010 potká pár pubertáků na WTLS a přátelí se dodnes už více než 12 let. A někdo možná závan děsivého pocitu zvaný „stáří“.

Pro novější hráče je nutná poznámka autora. Klan je lepší verze organizace, více „close“ skupina hráčů, často s podobným zaměřením. A ne zaměřením makat a dělat joby, dříve to často byl sawn-off (Homies, Ds, …), driving klany (Sultan club, sD), nějaké ty Movie klany (EEP, KON nebo i naše APP) či případně unique klany, jako byla 23] alias odpůrci upilek, kde jsem byl taky členem. Nebo známé Pigs, které je kombinací všeho. Prostě hráči, co hrají spolu, mají stejné zájmy a mají oddělenou komunikaci i mimo server, často na osobní až přátelské rovině – toto bohužel na WTLS nahradili organizace a tak klany jako takové v podstatě zanikly (s fakt málo výjimkami!). Pravděpodobně i tvorba nějakého přátelství tak trochu zanikla tím, jak se všichni nutí do jobů jinak kick, účast totiž není dobrovolná. Těžko bych tu vysvětloval rozdíl mezi tím, jak já vidím přátele z WTLS, a jak je vidí běžní hráči, pro které je kamarád někdo, se kterým včera dali heist a pak se diví, že je okradl o mega  To je ale na jiné téma, a hlavně v tomto ohledu bohužel nedokážu být objektivní. Můžu na téma klanu doporučit článek 1 a článek 2 od zmíněného Ds, super čtení.

Kdo sleduje blog ApplePie Production déle, je mu jasné, že to není náš první reálný sraz. Měli jsme sraz v roce 2020 a v roce 2021 v Praze. Přesto je tento speciální, a ne jen tím, že tentokrát je to na mém domácím hřišti, tedy v Londýně. Ale protože pozvánku dostali kromě Pirushe (což je můj dlouholetý „best-man“, kterého jsem na WTLS mimochodem přivedl já, ehm ehm ), také Couza s Hainem. Pozvánku dostal ještě Flecktarn alias Cerv1k, pro old school hráče taky známá postava především z působení v AT. Bohužel ten nemohl dorazit ze zdravotních důvodů. Ostatní desítky hostů jsou pro vás nezajímaví, protože mají reálný život (urážím i sám sebe jakožto WTLS hráče, takže se hned neurazte, jo?). Pozvánkou se rovná pozvánka na takovou menší událost a setkání, svatba. Jop, do komentu pište F pro Stiffyho, jeho život skončil. Omlouvám se všem svým ex z WTLS, ať už reálným či pouze platonickým, co to tu právě čtou – někdy se člověk musí posunout dál.
Je velká škoda, že se nepovedl uskutečnit nápad natáčet živý podcast z obýváku s greenscreenem za námi. Intro a upoutávku jsem ještě zvládl, ale na samotné nahrání nebyl čas. Máte to tu, koho to zajímá, protože minimálně několik měsíců se na jednom místě určitě nepotkáme – dostupné pouze pro čtenáře blogu. Tím se dostáváme k podcastům jako takovým, jsem moc rád, že se toho kluci z Pigs ujmou, protože 2 podcasty od Fofa za rok, ať sebevíc kvalitní, jsou prostě málo.. Takže držím palce a těším se!

Ale zpět k tématu a na start. Airbnb jsem klukům platil už asi 2 měsíce dopředu, poslali mi to do poslední koruny. To píšu pro všechny WTLS homies, co se okrádají o $1m herních peněz. Tady mě borci mohli okrást o 20 tisíc korun českých neboli CZK a nestalo se! To by bolelo trošičku víc než herní penízky. Je vtipné, jak je Londýn drahý na ubytování, že kluci platí takové prachy za to, aby bydleli u někoho na zahradě ve srubu  Když jsem jim vyzvedával klíče, dost mě překvapil fakt, že se musí jít přes jejich dům dozadu na zahradu, kde je reálně to ubytko. Takže jdete v noci z kalby, majitel tam sedí v trenkách u televize a stará u plotny. A vůbec jim to narušení soukromí nevadí, to ani nemluvě o bezpečnostním riziku (co tam mohl Couza u nich v ložnici vyvádět?!!!).
Středa, já si vyzvedávám mergla, abych byl pan WTLS taxikář ve stylu. Plán byl vyzvednout auto, vyrazit na Heathrow, odvézt je domů, vyrazit na Stansted (Pirush), odvézt je domů a pak vyrazit na Gatwick (Couza, Haine) a zpět. Bohužel na aerolinky je spoleh jak na české dráhy, takže vše samozřejmě zpožděné a tak krásně, aby se přílet namísto několika hodin lišil pouze v minutách. A z každého letiště domů je to minimálně hodina, takže i kdybych se rozpůlil, nedalo se to. Jelikož už jsem byl pro klíče od Airbnb, které je nejbliž k Gatwicku, rozhodl jsem se jít vyzvednout již dávno pivem nasáté WTLS alkoholiky. Hodinový telefonát a sdílení polohy aby našli kde je parkoviště, a mohli jsme vyrazit. Benzínka zahnala hlad, Couza se tam rozplynul na ginem s tonikem v plechovce, prý to nikdy neviděl. To snad je i v Čechách, ne? Takové ty malé plechovky s už namíchaným chlastem  Vzhledem k zimě venku byli nakonec za svůj srub rádi, protože tam bylo jako v sauně i v pozdních, chladnějších hodinách co jsme dorazili – cca ve 2.
Z rozlučky ve čtvrtek si toho moc nepamatuju, možná dobře, to by se tu sdílet nemělo. Každopádně fotka, co přidal Haine na web, je právě ze čtvrtka, protože ještě nemám fresh cut.
Pátek si kluci prošli Londýn, památky a takové ty pičovinky, co nikoho tady nezajímají, protože je toho plný Google.

Sobota byl den D. Pro mě osobně nejvíc stresu, přímo extrémní stresy. Ale od toho tu nejsme, chceme slyšet co dělali cápkové z WTLS. Překvapivě neudělali ostudu  Pirush zandal proslov v angličtině, po přemlouvání jsem ho donutil i k mikrofonu, vymyslel hry, prostě to, co má best-man zvládat. Poklona. Když samotná svatba skončila a většina vypadla, zůstali jsme, abychom to uklidili. Nakonec to skončilo tak, že jsme vynesli věci ven, seděli jsme před kostelem a chlastali. Než přišel reverend (nevím, jak to přeložit do češtiny, prostě kněz, ale víc ), aby zamknul kostel. Haine mu nabídl pivko a on k našemu překvapení neodmítl a přidal se k pokecu. Couzova legendární otázka, na kterou asi nikdy nezapomenu. Citace „Are you master of this castle?“ načež přišla odpověď „Yes, I am master of this church“  Jediné, co mě fakt překvapilo, byla spotřeba tvrdého alkoholu a to, že z asi 20 flašek se vypily jen dvě, ale alespoň pozitivní, že se neotevřela každá jedna speciálně pro každého, ale pilo se to samé. U piva naopak jsem myslel, že bude na pohodu dostatek, a nakonec to vyšlo tak tak (I když Haine remcal celý pobyt, že kde máme Svijany).
Pak se šlo k Pirushovi do hotelu, protože další kámoš, co nás pozval na byt, mezitím vytuhnul a přestal odpovídat. Nutno říct k Pirushovi a jeho přítelkyni, která z toho asi byla nadšená. Couza jí dal přednášku, proč je fotbal lepší než hokej, a že holka, co nerada fotbal, je píča. Co vy, jste tým fotbal pouze s chrániči holeně nebo tým hokej s miliony chrániči po celém těle?  Kromě toho jsem dostal krásný dárek v podobě promítání videa s kalbama za poslední roky, kde mě Pirush v 90% fotil při grcaní. Reálně ani jedna hezká fotka, kámoš za všechny prachy tvl. Po nějakém tom x-tém pivku už mám výpadek a ani nevím, jestli Haine s Couzou nakonec nespali u nich ve vaně. Možná by bylo lepší se zeptat než to psát sem, no co už.
Respekt kdo to čte až sem, protože taky skáču od jednoho k druhému. Za chvíli to bude dlouhý jako Czechcloudova reakce, omg boomer přirovnání. Hajnej s Couzkem měli odletět ráno v 10, takže poslušně pouze s pár hodinami spánku a pravděpodobně stále ještě nějakou tou promilí v krvi dorazili na letiště jen aby se dozvěděli hodinové zpoždění. Pak další a po třetím oznámeném zpoždění byl nakonec let zrušen. Kluci jeli zpět, vyřídili jsme nějakou kompenzaci (snad) a proplacení hotelu a nových letenek. Na ten samý den bylo dostupné pouze jedno místo, které si po domluvě (spíš bez domluvy) zabral Haine, který spěchal na WTLS. Haine odletěl a ještě ten den spokojeně skotačil na serveru, naopak Couzek zůstal na noc u nás, užil si výběr 50 fotbalových programů od BT, ITV po Sky, přestože mu propatili hotel. Tam by měl maximálně tak porno, a to nikoho nezajímá, pff. V krátkosti to ukončíme a necháme to tak, šlo by se asi psát dál, ale jsme tu moc dlouho a ani nevím, jestli je maximální počet znaků, tady na portálu máme hlavně experty na nejnižší počty znaků v blogu.  Couza zmeškal dost zakázek v práci, měl pár nasraných zákazníků na telefonu, ale stálo to za to nebo jak se to říká (jemu moc ne za ty ztracené peníze). I poslední, náhradní let, byl zpožděný, ale nakonec odletěl a v pohodě se dostal do Čech. Hned další den hurá do práce a dělat penízky, aby si zase mohli udělat výlet do Londýna za Stiffym.

Statisticky hovada z wtls zkonzumovala (za dva dny, svatba a den kdy byl zrušen let) nějakých 24 heineken, 36 stella, 18 cider (ano, i to Haine pil, hamba!), Kraken a Red Label. Nepočítáme piva, která si chlapci kupovali sami na ubytko, kterých taky nebylo málo. Však už když přišli ve 14 hodin na obřad tak jich v sobě měli každý asi 5. Ale ostudu neudělali, cením! Zbylo mi tu nějakých 20 lahví tvrdýho, a já sám nepiju, takže kdo má cestu okolo, dejte vědět. Dáme soukromý WTLS srazík. 
Zkrátka jak praví staré české přísloví, pijeme jen dvakrát v roce. Když máme narozeniny a když ne. V tomto případě nahradíme narozeniny životní události.

Díky za přečtení, hod lajk a koment, a možná zase někdy.

Ciao a Stiffy out.

Přesto kolik toho anglického Haine vypil, byla jedna z jeho posledních vět před odletem:
„jak já se těším domů na pořádný český pivečko, těch chcanek bylo dost.“. Skutečný srdcař, pošlete mu na serveru lásku.

Write a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *