APP
 

gta-multiplayer.cz & welcome to los santos

Přestože jsme začali tvořit videa přímo propojená a inspirovaná událostmi (wtls utajené spisy či wtls awards) na portál až ve třetí generaci, tým ApplePie Production je odjakživa úzce spjatý s gta-multiplayer.cz a serverem WelcomeToLosSantos. I přes problémy s vedením portálu v minulosti jsme na portál nikdy nezanevřeli a server jsme vždy doporučovali jako to nejlepší co může SAMP nabídnout. To se nikdy nezměnilo a pravděpodobně už nikdy nezmění, protože přestože konkurence umírá, WTLS se stále drží na stejných, ne-li lepších číslech.

Spuštění serveru WelcomeToLosSantos se datuje zpět do roku 2009 a neustálými updaty stále získává na větší a větší popularitě. Začalo se pouze v Los Santos, což bylo ideální vzhledem k nižšímu počtu hráčů, postupně se ale hra rozšířila do celého San Andreas – to se stalo uz v roce 2010.
Na serveru můžete sbírat levely, plnit mise či heisty, plnit achievementy nebo si třeba i zahrát na piano. Můžete se věnovat např akciové burze, těžbě kryptoměn, plnění denních úkolů, spoustu různým eventům a na vše dohlíží aktivní admin tým, který mimo jiné i spoustu custom eventů vytváří. Z původních několika featur je server aktuálně nabitý různými aktivitami, misemi, joby a zabavit se hráč může na milion způsobů. A když říkáme nabitý, myslíme tím že GTA Online je ve srovnání s WTLS demoverzí. Pojďme si přiblížit alespoň některé z nich (částečně převzato z průvodce serverem).

Na serveru je dostupných hned několik zaměstnání, uvedeme si pár příkladů:

• Policista – chytá na serveru kriminálníky nebo může spustit policejní vyšetřování. Toto zaměstnání lze vykonávat i ve více lidech. Po získání 1000 zkušeností policie se Vám odemkne speciální vozidlo - Policejní Cheetah.
• Záchranář – léčí a doplní HP zraněným hráčům na serveru. A samozřejmě, pokud hráče zraníš sám, vyléčit ho nemůžeš (vím že tě to napadlo) 😊
• Taxikář – fajn job s ostatními hráči, počkejte na zákazníka nebo si ho najděte na mapě (hráč kteří si zavolá taxi je označen červeně), následně ho dovezete na jím vybrané místo. Čím rychleji, tím vyšší odměna.
• Bezpečnostní pracovník - Spustit povolání bezpečnostního pracovníka můžete ve vozidle Securicar. Vaším úkolem je vyzvednout na určeném místě peníze a následně rychle a bezpečně dovézt na místo určení. Má to však jeden háček, po cestě vás může přepadnout hráč a ukrást vám přepravované peníze.
• Plavčík – Spustíte ho na pláži v bugině, následně jezdíte a zachraňujete NPC.
• Pilot – Létáte do červených checkpointu a rozhazujete letáky.
• Hotelová služba – čekáte až host hotelu opustí auto a vy pak jeho vozidlo zaparkujete do garáže. Bez nárazů a opatrně, jinak to ohrozí vaši odměnu.

A to je jen hrstka všech jobu, které jsou na serveru dostupné. Většinu zaměstnání na serveru spustíte po nasednutí do určených vozidel, například zaměstnání policisty po nasednutí do policejního vozidla, zaměstnání zdravotníka po nasednutí do ambulance a podobně. Po nasednutí stiskněte "+" nebo napište příkaz /job. V každém zaměstnání musíte splnit nějaký úkol, abyste získali odměnu a zkušenost.
U některých zaměstnání můžete po dosažení určitých zkušeností získat nějakou odměnu, například u policie získáte po dosažení 100 zkušeností policejní uniformu do šatníku, u zaměstnání pizza poslíčka budete moct po dosažení 50 zkušeností koupit nemovitost The Well Stacked Pizza, apod.

Další featurou, která wtls odlišuje od konkurence, jsou minihry. Těch je na serveru hned několik a všechny jsou unikátní.
• Kulečník - Kulečníky se nacházejí v barech po celém San Andreas. Pokud byla hra již založena (budete upozorněn v chatu), můžete se připojit do minihry pomocí příkazu /kulecnik.
• Basketbal - Basketbal se nachází na basketbalových hřištích po celém San Andreas. Pokud byla hra již založena (budete upozorněn v chatu), můžete se připojit pomocí příkazu /basketbal.
• Golf – Golf se nachází na dvou místech, a to v Las Venturas a San Fierru. Pro každou hru získáte také golfové vozítko Caddy, které můžete libovolně upravit a ukázat tak vašim soupěřům, že máte styl! Po vyhrání 10 her se také stanete členem klubu, poté má caddy vaše jméno a můžete si vozidlo libovolně upravovat a třeba si ho i nechat doručit.
• Závody - Po celém San Andreas je možné najít závody na mapě označené ikonou šachovnicové vlajky. Pro spuštění závodu stačí vstoupit do Checkpointu a vybrat částku jako zápisné.
Po startu závodu budete vedeni červenými checkpointy, dejte si pozor, aby jste vždy projeli skrze checkpoint. Výherce získá vlády všech ostatních závodníků.
• Stunt soutěže - Cílem je vydržet co nejdéle v soutěži. Sbíráním checkpointů se Vám zvyšuje čas, který je nezbytný k vyhrání soutěže! Checkpointy jsou v těžce přístupných polohách, proto je důležitý každý pohyb
• Destrukční derby - Cílem je posbírat co nejvíc checkpointů a dosáhnout čas 1 minuty. Dávejte ale pozor na soupeře, kteří Vás chtějí zničit a ukrást Vám tak výhru.
• DM/TDM - Na serveru můžete najít mnoho deathmatchů a teamdeathmatchů ve kterých můžete ukázat ostatním hráčům svoje zkušenosti se zbraněmi. Deathmatche jsou rozmístěny na různých místech po celém San Andreas. Pokud byla hra již založena (budete upozorněn v chatu), můžete se připojit pomocí příkazu /deathmatch. Deathmatche a teamdeathatche jsou na mapě označeny ikonou modré lebky.
Po zahájením deathmatche je úkol jednoduchý, zabít co nejvíce hráčů. Vyhrává ten hráč, který dokáže za 5 minut zabít nejvíce hráčů.
• Seskok - Seskok je minihra, kterou můžete založit na mrakodrapu v Los Santos, v oblasti Downtown Los Santos. Připojit na minihru se můžete pomocí /seskok, ale to pouze v případě, že minihru již založil jiný hráč. Odstartovat minihru můžete pomocí zmáčknutí levého Altu. Po skoku z mrakodrapu můžete ovládat rychlost pádu pomocí držení nebo pouštění tlačítka W. Před dopadem do tzv. terče musíte otevřít padák pomocí levého tlačítka na myši a opět můžete kontrolovat rychlost vašeho pádu pomocí tlačítka S. Čím víc dopadnete do středu, tím více získáte bodů.
• Taneční soutěž - můžete ji založit např v klubu Alhambra v oblasti Idlewood v Los Santos. Pokud byla soutěž již založena (budete upozorněn v chatu), můžete se připojit pomocí příkazu /dance. Ve spodní části obrazovky probíhají směrové šipky. Vaším úkolem je co nejpřesněji stisknout tu šipku, která se zrovna objeví ve žlutém kruhu.
• Lowrider soutěž – funguje na stejném principu jako taneční soutěž, vaším cílem je tedy stisknou co nejlépe šipku co se objeví v kruhu. Lowrider soutěž můžete založit v oblasti El Corona v Los Santos. Pokud byla hra již založena (budete upozorněn v chatu), můžete se připojit pomocí příkazu /lowrider.

A několik dalších, ale nebudeme kazit zážitek z objevování všeho, co server WTLS nabízí.

V interakčním menu si můžete založit organizaci a stát se CEO. Pro založení organizace potřebujete diplom Kapitalisticke vykoristovani na univerzitě. Jako CEO můžete najmout až 30 členů, kteří vás budou chránit. CEO může pro svoji organizaci zakoupit kanceláře, kde může pro organizaci zakoupit businessy. Pokud vám některý CEO nebo ředitel organizace nabídne, abyste se stali členem jejich organizace, můžete pozvání příjmout v SecuroServ ve vašem telefonu. Jako člen organizace každých 10 minut odměnu $5000. V případě, že je váš CEO zabit, odměna se vám sníží.
Pozice a jeho možnosti:
CEO: Řízení organizace, zakoupení kanceláří a businessů, spuštění CEO práce.
Ředitel: Najímání a propouštění členů, přidávání vzkazů do zápisníku, spuštění CEO práce.
Společník: Spuštění CEO práce.

Tip: Pokud jako CEO splníte na univerzitě diplom z Daňových úniků, získáte kazdou hodinu navic $5000 ze zisku organizace.
Domy patří mezi jednu z nejvýznamnějších oblastí zájmu hráčů. Podle domů se hráči často porovnávají v tom, jak jsou majetní, kde domy vlastní, kolik jich mají nebo o jaký typ domu se jedná. Celkově se na serveru nachází 1345 domů. Domy se rozdělují do dvou skupin, a to domy se slotem pro uložení vozidla (těch je 969) a druhou kategorii tvoří domy, které tuto možnost neposkytují, jsou tedy bez slotu pro uložení vozidla. Nejvíce domů se nachází v Los Santos (celkově 553). Domy jsou vázány na kongres, a to v podobě spotřební daně. Kromě hlavní přednosti, čímž je možnost uložení vozidla, poskytuje dům řadu dalších důležitých výhod. Jedná se zejména o trvalé uložení zbraní nebo přístup k sejfu, ve kterém si můžete uložit herní peníze. Dále si můžete v domě pustit rádio, můžete v něm pít pivo, hrát QUB3D, zavolat si pizzu, prostitutku, zvát do něj ostatní hráče, obchodovat na počítači s akciemi (přes stránku BAWSAQ), nebo přes počítač kupovat domy a nemovitosti (stránka Dynasty8). Přes herní obchod si do domu můžete zakoupit brnění (na 30 nebo 90 dnů). Dům poskytuje rovněž šatník, ve kterém máte uložené vaše skiny (postavy), jenž jste někdy zakoupily, ať už v obchodě s oblečením nebo přes herní obchod, případně takové skiny, které vám byly odemknuty po dosažení 100 zkušeností u daného zaměstnání. Pokud vám dům vyprší a vy jste v něm měli uložené zbraně či v sejfu peníze, nemusíte se obávat, jakmile koupíte další dům, tak uložené zbraně i peníze v něm znovu naleznete. Nicméně tohle neplatí pro uložené vozidlo! Pokud vám dům vyprší a vy jste v něm měli uložené vozidlo, tak se automaticky odstraní a vy o něj přicházíte. Platí pravidlo – 1 dům, 1 uložené vozidlo.

Pokud nemůžete sehnat volný dům se slotem pro uložení vozidla, nebo dům vlastnit nechcete, existuje pro vás alternativní možnost, jak vozidlo uložit, ta spočívá v zakoupení garáže. Jedna se o mnohem levnejsi variantu. Garaze se nachazi po celem San Andreas, od Los Santos az po Bayside. Po zakoupení budete garáž vlastnit 30 dnů. Prodloužit garáž můžete pouze přes počítač (stránka Dynasty8) za herní peníze, prodloužení je v rozsahu 30 dnů a můžete jej využít i vícekrát. Garáž můžete prodloužit maximálně na 60 dnů. V zakoupené garáži můžete mít v jeden okamžik uložené max. 1 vozidlo. Velkou výhodou garáže (oproti domu) je fakt, že o uložené vozidlo po vypršení doby vlastnění nepřicházíte a po opětovném zakoupení garáže, vozidlo opět budete mít k dispozici. . Pokud v garáží již máte uložené vozidlo a provedete uložení dalšího vozidla, tak to původní vozidlo se automaticky odstraní.
Telefon je inovace inspirovaná GTA IV, která opět posouvá hranice našeho serveru na jinou úroveň. Pomocí telefonu můžete vykonávat mnoho zajímavých činností. Pro náš telefon jsou samozřejmostí základní funkce, které nabízí každý telefon, jako například datum a čas, zprávy nebo organizér. Můžete však využít i mnohé další možnosti, které stojí za vyzkoušení, jako jsou Mechanik, Pegasus nebo Lester, kteří vám s radostí pomohou najít nebo doručit vozidlo přímo k vám!
Na serveru se také nachází množství kontaktů ze singleplayeru jako Emmet, Ken Rosenberg, Pulaski nebo Dwayne a Jethro, kteří Vám poskytnou velké množství služeb a výhod. Abyste tyto služby využívat, kontakty nejdříve musíte najít a následně přidat do Telefonního seznamu!

• Kontakty se nacházejí na známych místech ze singleplayeru
• Telefon zapnete příkazem /telefon nebo stlačením klávesy "Y"
• Vlastnění telefonu je zdarma, ale v obchode Electric Boulevard si muzete zakoupit jiny vzhled
• Položka "Možnosti" nabízí změnu vzhledu, vyzvánění či tónů kláves telefonu