APP
a
01

Scénář a porada

Nejdříve samozřejmě musí náš tvůrce přijít s dobrým nápadem, který je reálné zpracovat - ať už se jedná o filmek nebo třeba event. Podrobný scénář si může tvůrce nechat pro sebe (některé části nebo fóry se stejně dodávají až za pochodu), ale je třeba ho probrat alespoň s kolegy Moviemakery, aby pomohli předejít případným chybám nebo nelogickému ději. Na následné poradě si potom rozdělíme dabing, ten se ale také dodává průběžně během celé realizace projektu.

02

produkce

Následuje již samotná produkce videa od příprav scén našimi Map Editory až po natáčení s týmem Herců. V případě, že není Moviemaker naprosto spokojený, může se nějaká scéna natáčet i několikrát z různých úhlů - je důležité si před odesláním přihlášky uvědomit i to, že za každým vytvořeným videem je spousta dřiny a to není pro každého. Během natáčení je všem členům blíže seznámen děj a příběh jednotlivých postav - snáze si pak Dabér může vybrat postavu jemu blízkou.

p3-img-2
03

pOSTPRODUKCE

V postprodukci je čas na Moviemakerovi schopnosti, tato fáze je hlavně o něm a jeho editu. Na to navazuje žádost o dabing či dodabování chybějících částí, případně i přetočení chybných částí. Zpravidla si Moviemakeři poradí v oblastech, kde si nejsou 100% jistí - videa totiž vydáváme jako tým, ne jako jednotlivec, a proto se všichni snažíme o co nejlepší výsledek.

04

Vydání videa

Předpremiéra je dostupná pro členy týmu, kteří souhlasili mimo jiné i s mlčenlivostí. Tento benefit je zároveň i poslední kontrola před konečným vydáním. Ještě před zveřejněním videa pro veřejnost je tu důležitá propagace na premiéru na našich sociálních sítích a případně po serverech, kde působíme - někdy jsou pro diváky na premiéře připraveny i soutěže.